Klienci

Klient – producent opakowań

Firma oferuje wysokiej jakości opakowania przemysłowe, jej wiodącym produktem jest folia bąbelkowa. Klient rozpoczął działalność kilka miesięcy przed nawiązaniem współpracy z Get-Lead. Model biznesowy Klienta ukierunkowany jest na cedowanie większości funkcji do zewnętrznych jednostek, stąd też propozycja współpracy z naszą firmą, która ma wspomóc klienta w działaniach sprzedażowych.

Oczekiwanie naszego Klienta

Głównym problemem naszego Klienta był brak specjalistów ds. sprzedaży, którzy byliby w stanie wyszuka odpowiednie firmy zainteresowane współpracą. Klient oczekiwał od naszej usługi wskazania leadów sprzedażowych z Polski, Czech, Niemiec, Ukrainy i Słowacji. Klientowi zależało głownie na wskazaniu firm, których przedstawiciele chcieliby się spotkać i porozmawiać o potencjalnej współpracy.

Implementacja

Zważywszy na fakt, iż europejski rynek opakowań rośnie w wyjątkowo szybkim tempie, wyszukanie potencjalnych odbiorców dla produktów Klienta nie było szczególnie problematyczne. Skupiliśmy się na dwóch kanałach dystrybucji, tj. pośrednim, obejmującym hurtownie posiadające w ofercie opakowania, oraz bezpośrednim, w ramach którego wyszukiwane były głównie firmy przemysłowe, które pakują swoje wybory w folie bąbelkową. Przygotowana baza klientów oraz zidentyfikowane osoby decyzyjne, w szczególności specjaliści ds. zakupów, spełnili oczekiwania Klienta, co pozwoliło na rozpoczęcie skutecznej kampanii cold-mailingowej.

Efekt

Dostarczyliśmy Klientowi leady sprzedażowe do czołowych polskich, czeskich, słowackich, niemieckich i ukraińskich firm. Około 40% odbiorców kampanii odpowiedziało na nasze wiadomości, a współczynnik pozytywnych odpowiedzi na propozycję spotkania wyniósł 24,12%.

Dane charakteryzujące usługę:

Współczynnik odpowiedzi: 39,91%

Współczynnik pozytywnych odpowiedzi: 24,12%

Kraj kampanii: Polska, Czechy, Niemcy, Ukraina, Słowacja

Odbiorcy kampanii: hurtownie opakowań, firmy przemysłowe, pakujące wyroby w folie bąbelkową

Target personalny: prezes, właściciel, specjalista ds. zakupów